עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

הכותבת הינה מרצה, מנחה, מאמנת, יוצרת ומנטורית.
כחלק ממסע חיים שעברתי, אני מרצה את סיפור חיי "כנגד כל הסיכויים" ומלווה אנשים בבניית סיפור חייהם כהרצאה משמעותית ונגישה לקהל.
בשנים האחרונות הוצאתי ספר שירים "בדרך שלי", דיסק וספר ילדים "מראת הקסמים של אלונה". כיום אני משמשת גם ככותבת עסקית ושיווקית לארגונים ולפרטיים.
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

למה קשה לנו לשנות, אפילו דברים קטנים?

03/12/2017 20:38
יעלה מיכל גנות

האם אנחנו מוכנים לשנות רק כשרע וממש כואב? האם אפשר גם אחרת?

אני חסידה גדולה של שינויים. כשהרגשתי שאני טובעת בתוך שגרה מונוטונית ומשעממת הכנסתי שינויים קטנים בחיי.

למשל, היה לי מין חוק כזה שפעם בשבוע אני צריכה להגיע למקום שמעולם לא ביקרתי בו. זה יכול להיות סתם רחוב, עיר, מוזיאון, בית קפה וגם סדנה או הרצאה. העיקר – לשנות.

מצאתי את עצמי בעבודה הולכת לשתות קפה בשעה אחרת, במטבחון אחר ולפתע גיליתי אנשים חדשים וכל אחד מביא עימו את העולם הפרטי שלו.

פצחתי בשיחות רחוב עם אנשים שנקרו בדרכי -  בנסיעה בקו 5, בתור המשתרך בסופר, בחנויות בגדים.

אני יכולה לומר לכם שההתפתחות המשמעותית שלי קרתה דרך אנשים שפגשתי. אנשים שהובילו אותי אחריהם להרצאה או לסדנא או לסתם שיחה על החיים שפתחה לי משהו בחשיבה ובאפשרויות שהיכרתי עד לאותו הרגע.

פילוסוף אוסטרי בשם היידיגר מדבר על אותם הדברים שאנחנו אפילו לא יודעים שאנחנו לא יודעים והקופסא הסגורה הזו היא הרבה יותר גדולה ומשמעותית להתפתחותנו מאוצרות הידע שאנו אוחזים בידינו.

אני זוכרת שרציתי זוגיות. סבלתי מאוד מתחושת "הלבד" והרגשתי שאני לא מצליחה לקדם את עצמי לשלב הבא של אימהות וצמיחה אישית מבלי שאמצא את הזוגיות המתאימה. זה היה מקום דוקר וקשה והוציא ממני הרבה לחץ וכאב. הייתי כבר בת 38 !

יצאתי באותה התקופה להרבה דייטים כי האמנתי בצורה בלתי מתפשרת שזה המפתח לזוגיות. יצאתי עם המווון גברים, לפעמים גם שניים ושלושה בשבוע. נברתי באתרי הכרויות, ביקשתי מכל אדם אפשרי שיכיר לי מישהו, השתתפתי בסדנאות ובכל אירוע שבו היו גברים. באמת עשיתי הכל – את כל מה שידעתי אז...

אחרי הרבה ניסיונות כושלים הבנתי, שאני כנראה עושה משהו לא נכון.הרגשתי שכל דייט רק מרחיק אותי מהזוגיות, הבנתי שאני מושכת לחיים שלי גברים שאינם נכונים לי וההשתוקקות הכל כך גדולה לזוגיות גרמה לביטחון העצמי לרדת ולחלק של השחקנית שבי להתעצם כך שמצאתי את עצמי בכל דייט מישהי אחרת: פעם הייתי יעלה המתוקה ופעם המתוחכמת, עסוקה בלהתאים את עצמי למה שנדמה לי שהגבר שמולי מחפש ובעיקר, לא הייתי אני. הייתי מתוסכלת ! העניין הזה של הדייטים פשוט לא עבד לי.

אבי הגיע אליי אחרי שבעה חודשים בהם לא יצאתי אפילו לדייט אחד – בחרתי לשנות את האוטומט שלי והאמת – הפסקתי בכלל להתעסק בחיפוש אחר זוגיות ובעיקר, הצלחתי לשנות את ההוויה שלי ממצב של כאב ופחד לשמחה ולביטחון (שאלה התחושות המאפיינות אותי כשאני נמצאת בתוך זוגיות טובה) ובעיני זה היה הגורם האמיתי והמשמעותי להצלחה.

 

משהו בתוכי אמר לי שצריך לשנות. את רוצה משהו שעוד לא היה לך, תעשי משהו שאף פעם לא עשית, אז הלכתי לשמוע הרצאות של אנשים שעשו פריצת דרך בחייהם. גיליתי שרבים מהם רצו מרתון, אז גם אני נהייתי אצנית ולמדתי שהשמיים הם הגבול ושבנחישות ובצעדים קטנים ניתן לכבוש כל יעד ואפילו ליהנות מהדרך.

יצאתי לדייטים עם עצמי. סופסופ הייתי בזוגיות איתי.

כתבתי ספר שירים שיצא לאור בסוף אותה שנה.

עברתי תהליך של אימון אישי ולאחר מכן למדתי אימון והתאמנתי על לסמוך שמה שאני רוצה יקרה ולחיות בשמחה כי זה המגנט החזק ביותר למשוך אנשים לחיינו.

בתקופה הזו התחזק בי הצד הרוחני והבנתי שאני טובה בדיוק כמו שאני ושאני ראויה לאהבה!

והרשימה עוד ארוכה ומגוונת...

היום יש לי זוגיות מאושרת ומשפחה שהקמתי ועל הדרך גם מצאתי את הייעודשלי.

 

חשוב לי להגיד לכם - האמינו במטרות החשובות לכם ואם אתם לא מצליחים להשיג אותן – שנו את הדרך אליהן לא אותן!!

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: